Хелоуін - «свято» служіння сатані

xeloyn 3

В ніч з 31 жовтня на 1 листопада частина суспільства (в тому числі і українського) святкує «свято» Хелоуін (Helloween). Більшість шанувальників цього «свята» навіть і не знають історію його виникнення.

Приблизно в першому тисячолітті до н. е. на території сучасних Англії, Ірландії та Північної Франції проживали племена кельтів, які в цю ніч прославляли язичницького бога Самхаїла, шанованого ними як повелителя смерті. Вони вірили, що цієї ночі відчиняються двері світу мертвих, і його мешканці проникають на землю. Щоби їх умилостивити люди запалювали вогнища та приносили жертви. Вважалося, що Самхаїл відпускав до своїх будинків померлі душі, але лише тоді коли він залишиться задоволений від приношень. Звідси і бере початок традиція бродити в ніч на Хелоуін одягненим в костюми привидів, відьом і всіляких інших створінь, що символізує спілкування з потойбічним світом.

Є ще традиції, які пов’язані з відзначенням Хелоуіна. Наприклад це всі несумісні з християнством ворожіння, віщування, чаклунство. Звичай виставляти гарбуз з вирізами у вигляді обличчя і засвіченою свічкою всередині (що називається «Jack O’lantern» - Джек Лампадник), який є бісівським спотворенням церковної лампади.

На початку нашої ери на територію кельтів прийшли римляни, які змішались як з населенням так із культурними традиціями. Внаслідок чого з кельтським Самхейлом з’єднолося 2 римські свята – Фералія (свято поминання померлих), та свято в честь богині фруктів та дерев – Помони.

З приходом нових традицій старі доповнились. Наприклад діти не тільки переодягалися в костюми привидів, відьом та всіляких інших створінь, а ще й ходили від будинка до будинка де їм давали солодощі (в честь богині Помони), як це і роблять до цього часу.

Церква прагнула протистояти цьому язичницькому «святу» і у VII-VIII ст. за указом Папи Римського 1 листопада було встановлено святкувати торжество Всіх святих (у Православній Церкві поминання Всіх святих проводиться у першу неділю по П’ятидесятниці). Від свята Всіх святих і походить слово «Helloweеn»(«All Hellows’ Even» - «переддень Всіх святих»), яке з часом скоротилося до «Hellowe’en». Але зрозуміло, що це «свято» ніякого відношення до святкування на честь всіх святих не має.

На даний час все більше і більше людей беруть участь у святкуванні цього «свята». Після нього нерідко надходить інформація про осквернення кладовищ та проведення інших сатанинських ритуалів. Так наприклад в ніч з 31 жовтня на 1 листопада 2008р., відбувся підпал Преображенського трапезного храму Видубицького монастиря міста Київ.

Тому якщо хтось вбачає в святкуванні Хеловіна безневинну забаву, - нехай знає, що таким чином він свідомо чи не свідомо служить сатані. А бути християнином і служити злим духам не можливо, як про це нам говорить Господь наш Ісус Христос: «Ніхто не може двом господарям служити: бо одного полюбить, а іншого буде ненавидіти; або одного триматиметься, а другим знехтує… » (Мф.6.24).

Підготував Юрій Дещинський