12 серпня пам'ять св. мч. Іоанна Воїна

Святий мученик Іоан Воїн
Святий мученик Іоан Воїн служив в імператорському війську Юліана Відступника (361-363). Разом з іншими воїнами він був посланий переслідувати і вбивати християн. Залишаючись по зовнішньому виду ніби гонителем, святий Іоанн на ділі надавав гнаним християнам велику допомогу: тих, які були схоплені, - звільняв, інших попереджав про небезпеки, які загрожували їм сприяв їхній втечі. Святий Іоанн чинив милосердя не тільки для християн, але і всім хто бідує і потребує допомоги: відвідував хворих, утішав скорботних. Коли Юліан Відступник дізнався про дії святого, то вкинув його до в'язниці.
В 363 році гонитель був убитий на війні з персами. Святий Іоанн вийшов на свободу і присвятив своє життя служінню ближнім, жив у святості і чистоті. Помер він в глибокій старості.
Рік смерті його точно не відомий, місце поховання святого Іоанна Воїна поступово було забуто. Він з'явився одній благочестивій жінці і вказав місце свого упокоєння. Воно стало відомим в цьому окрузі. Знайдені його мощі були покладені в церкві апостола Іоанна Богослова в Константинополі. Господь дарував святим мощам Іоанна Воїна благодатну силу зцілення. За молитвами святого Іоанна отримують розраду скривджені і скорботні.
В Українській Церкві Іоанн Воїн свято шанується як великий помічник у скорботах і напастях ще з часів Древньої Русі