Монастир св. Катерини на Синаї закрили для відвідувачів через ісламістів

SinayМонастир Святої Катерини на Синаї - улюблене місце паломництва християн у Єгипті - буде закрито для відвідування за вказівкою служб безпеки, які побоюються нових атак ісламістів, повідомляє Православний Оглядач з посиланням на Седмица.ru.

Про це повідомляє репортаж з цього куточка єгипетської пустелі, опублікований сьогодні на інформаційному сайті по Близькому Сходу Al Monitor.

Вже з початком політичної кризи в Каїрі паломництво на Синайський півострів припинилося через ризик спалахів насильства з боку ісламістів. А тепер прийшло повідомлення про те, що єгипетська служба безпеки наказала ченцям закрити монастир для відвідування християн.

«Після нападів на церкви в минулі тижні ми отримали від органів безпеки наказ про припинення прийому відвідувачів, - сказав один з ченців отець Паоло - Тепер у нас є більше часу для молитов і нашої роботи, але ми переживаємо важку фінансову кризу і не можемо більше допомагати десяткам сімей, яким зазвичай надавали допомогу».

Ні для кого не є таємницею те, що вже кілька тижнів на Синайському півострові щодня йдуть зіткнення між єгипетською армією і групами джихадистів.

На півночі півострова в Ель - Аріш на початку липня був убитий коптський священик отець Міна Абуд.

Закриття монастиря Святої Катерини для відвідування віруючими є ще одним новим свідченням страждань християн на Близькому Сході. У цьому місці, де, згідно з традицією, Мойсей розмовляв з Богом, який звернувся до нього з палаючого куща тернини, який не згорав. Перший храм був побудований тут ще в четвертому столітті за наказом імператриці Олени.

У шостому столітті тут був побудований монастир з волі імператора Юстиніана, який оточив його високою стіною. Це найстаріший монастир у світі, що пережив століття. Його вважали зразковим місцем співіснування християн і мусульман. У бібліотеці монастиря зберігається охоронна грамота пророка Мухаммеда , якого тут прийняли і переховували від ворогів.

За матеріалами «Православного оглядача».