Війна в Сирії проти християн продовжується

SyriaЗбройні екстремісти захопили в заручники настоятельку монастиря Cвятої рівноапостольної Фекли в місті Маалюля матінку Пелагію (Сайяф) і понад 10 черниць, повідомляє Православний Оглядач з посиланням на Православие.ru.

Syria

Настоятелька монастиря святої рівноапостольної Фекли в Маалюлі матінка Пелагія (Сайяф)

Як передає інформаційне агентство САНА, бойовики увірвалися в жіночу обитель і влаштували в ній погром. Разом з ігуменею Пелагією захоплені кілька черниць. AsiaNews тим часом повідомляє, що Антіохійський Патріархат підтвердив інформацію про викрадення 12 черниць.

Вранці тридцятого листопада бандити, які називають себе "сирійською опозицією" - зокрема, з екстремістського угрупування "Джабхат ан- Нусра" - знову проникли на територію давнього християнського міста Маалюля: цього разу, наступ почався з району готелю "ас- Сафір", який до теперішнього моменту залишається найважливішим стратегічним об'єктом міста, зайнятим ісламістами.

Незважаючи на протистояння терористам сирійської урядової армії, підкріпленої загонами "Хізбалла", бойовики "Джабхат ан- Нусра" все ж утвердилися в древніх кварталах міста після запеклих дводенних боїв, що ведуться і сьогодні на околицях Маалюля.

Члени збройного угруповання увірвалися у вже раніше розгромлений ними монастир св. Фекли, що знаходиться на підконтрольній бандитам з «опозиції» території.

Голова організації Syrian Observatory for Human Rights Рамі Абд ар- Рахман підтвердив факт захоплення обителі, зауважуючи, що другого грудня бійці урядових військ неодноразово безуспішно намагалися прорватися до монастиря. За даними агентства САНА, бойовиками були захоплені в заручники ігуменя Пелагея ( Сайяф ), а також більше десятка насельниць. Повідомляється і про черговий акт вандалізму, що мав місце в православному монастирі.

Мета викрадення невідома - бойовики не висували наразі жодних вимог.

Syria2

Бойовики біля воріт монастиря під час першого захоплення міста. 10 вересня 2013

Повідомляється також, що все християнське населення Маалюля - близько 3000 осіб - до цього моменту покинули місто, перебравшись або в Баб Тума, християнський квартал Дамаска, або в Ліван. В Маалюлі залишалися лише мусульмани і 40 черниць, які доглядають за дітьми-сиротами свого притулку.

За матеріалами Православного Оглядача.