У Греції хочуть законом змінити Євангеліє і церковні піснеспіви

GreciaОчевидно, без будь-яких коливань, уряд Греції продовжує підготовку «антирасистського» законопроекту, який незабаром може стати державним законом.

Йдеться про договір про «вільне співжиття», дія якого пошириться і на одностатеві союзи, про вилучення з послідувань Страсного Седмиці «образливих» для євреїв антисемітських висловів і про неприпустимість виявлення греками «зайвого» патріотизму, щоб не образити почуття не греків, повідомляє Православний Оглядач з посиланням на сайт Свята Гора.

Один із видних ієрархів Елладської Православної Церкви митрополит Фтіотідський Миколай, коментуючи законопроект, не приховує свого обурення широкими планами його розробників.

Grecia

Так, щодо договору про «вільне співжиття» Владика зазначив: «Запровадження противних духу Євангелія законопроектів, подібних до договору про вільне співжиття, є протиприродним, а також аморальним і антихристиянським актом. Нехай кожен з нас робить висновки, невже ми живемо в часи Содому і Гоморри? Необхідно захистити наш народ від беззаконня, щоб зберегти у нього поняття справедливості, свободи, незалежності і любові. Не можна нівелювати все на світі».

На питання про можливу цензуру текстів богослужінь Страсного Седмиці, митрополит Миколай відповів:

«У Страсну Седмицю наші священики в храмах будуть читати Євангеліє, в якому є такі слова :«Горе вам, книжники та фарисеї лицеміри, що відціджуєте комара і ковтаєте верблюда», а також про Іуду, та інше. Невже все це потрібно викреслити? Що ж це за люди, які хочуть піддати ревізії Євангеліє?

Ми не є ненависниками будь-якого народу, але поважаємо народ єврейський, як і всі інші народи. До того ж єврейський народ це провісник християнства. З єврейського роду походить і наш Господь, а єврейський народ Старого Завіту вірував в єдиного істинного Бога. Так шанобливо, як ми, християни, ставимося до євреїв, до них не ставиться ніхто. Але хіба заради цього потрібно змінювати Євангеліє, змінювати слова Самого Господа?

І що це за новоявлені посередники, які хочуть нам проповідувати нове Євангеліє? І з яких міркувань все це відбувається, з політичних, щоб не зачіпати почуттів інших людей? Євангеліє не підлягає зміні, також як і не підлягають зміні церковні співи. Церква може адаптувати свої методи, але суть їхня залишається незмінною. Так буде і зараз. Нехай підготують хоч тисячу законопроектів, так невже вони кинуть в темницю всіх архієреїв, Патріархів, священиків, монахів ? Це ж смішно».

Grecia2

Оскільки законопроект також стосується «захисту» почуттів тих, хто може бути ображений проявом «зайвого» патріотизму з боку греків, митрополит Миколай закликав уряд підходити до підготовки законопроектів розумно і з почуттям міри, інакше Греція просто може загинути:

«Вважаю, що подібний законопроект вже був у 1979 році. І що за тиск чинять на уряд, що він приймає такі дивні закони? Але в народу є свої критерії. Як можна приймати такий закон, якщо, слідуючи йому, грекам буде страшно висловити свою любов до батьківщини, тому що при цьому будуть порушені почуття інших людей, які колись поневолили Грецію? Я маю на увазі турків. Якщо ми будемо боятися пропонувати приклади наших героїв через те, що будуть зачеплені почуття дітей мусульман або албанців, що ж тоді буде з нашою батьківщиною, ми її погубимо?.. Хіба ці інші не знають, що Греція - країна мужня, у неї є свої герої, вона билася, у неї є національні свята, свій прапор, паради, як і у кожної держави. Так невже ми повинні все скасуват , щоб не ображати почуття мігрантів?».

Grecia3Нагадаємо також, що нещодавно депутат від правлячої в Греції партії «Нова Демократія» пані Фотину Піпілі зажадала прибрати з назв зупинок наземного громадського транспорту і станцій метро «імена святих і назви церков».

Піпілі привела досить несподівані аргументи, що спонукали її виступити зі скандальною ініціативою: «Минулого разу, коли я сіла в метро, я заплуталася в іменах святих. І замість того, щоб проїхати на станцію "Святий Антоній " вирушила на станцію "Святий Димитрій "». За словами депутата «слід перейменувати станції, названі на честь святих і дати імена відомих греків минулого» .

Ініціатива Піпілі викликала широкий громадський резонанс. Багато політиків, діячів культури і прості громадяни виступили проти пропозиції депутата. Деякі назвали ініцатіви Піпілі «несвоєчасними» і запропонували їй «займатися своїми безпосередніми обов'язками з виведення країни з кризи». Інші розцінили їх як «частину цілеспрямованої кампанії проти Церкви» і «спробу викреслити з історії Греції імена православних святих».

За матеріалами Православного Оглядача.