Керівництво УГКЦ служить своєму народу, провідники УПЦ (МП) – Москві, – архієпископ Київського Патріархату

ArticleImages 62733 8 tn.jpg-fffРечник Київського Патріархату архієпископ Євстратій (Зоря) пояснив, чому не варто УГКЦ порівнювати з УПЦ (МП), як це полюбляє робити керівництво останньої.

До роздумів на таку тематику архієпископа наштовхнула недавня зустріч греко-католицьких єпископів з Папою.

«Керівники МП в Україні люблять порівнювати себе з УГКЦ», – пише ієрарх у себе на ФБ-сторінці.

«Мовляв, чому греко-католики можуть бути частиною Католицької Церкви з центром у Римі – і їх називають патріотами, – а вони, провідники МП в Україні, за своє підпорядкування Московському Патріарху отримують від людей звинувачення у непатріотизмі та колаборантстві з ворогом», – зазначив архієпископ УПЦ КП.

«Відповідь проста: тому, що греко-католицькі ієрархи НЕ МОВЧАТЬ на неправду, називають все так, як є: Росію – агресором, події на Сході – війною і окупацією. В тому числі ОФІЦІЙНО перед обличчям Папи. І ВИМАГАЮТЬ від нього також правдивих і слів, і дій для зупинення російської агресії проти України», - наголосив він.

Керівництво УПЦ (Московського Патріархату), за словами архієпископа, другий рік поспіль в унісон з Москвою розповідає про "громадянську війну", про "повстанську армію" на Донбасі та вихваляє Патріарха РПЦ за "велику турботу про Україну".

«От у цьому й відмінність: провідники УГКЦ наскільки можуть – служать своєму НАРОДУ, а керівництво МП в Україні – своєму московському КЕРІВНИЦТВУ», – підкреслив речник УПЦ КП.

risu.org.ua