Українська Церква зустрічає звільнених з полону воїнів-захисників Вітчизни та заручників

content 827 грудня 2017 року Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет та Патріарший намісник, митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній у аеропорту Харкова взяли участь у зустрічі звільнених з полону українських воїнів та заручників.

Владики спеціально відправилися до Харкова, щоб одними з перших зустріти звільнених захисників Батьківщини та засвідчити їм дяку й молитовну підтримку від імені усієї Української Православної Церкви Київського Патріархату.
УПЦ КП була одним з ініціаторів звернення Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій до релігійних лідерів світу щодо сприяння звільненню полонених.
У своєму зверненні до присутніх Предстоятель Київського Патріархату, зокрема, зазначив: "Вельмишановний Петре Олексійовичу Порошенко, Президенте України, дорогі браття і сестри!
Сьогодні, напередодні Різдва Христового, для нас українців велике свято. Син Божий став Людиною для того, щоб визволити людський рід від гріха і від смерті і ми напередодні Різдва Христового святкуємо визволення наших кращих синів і дочок, які знаходилися як заручники в полоні. Для всього українського народу сьогодні велика радість – це одна із перемог, які отримує український народ над агресором. Це не остання перемога, але ми досягнемо і останньої перемоги, коли агресора на нашій українській землі не буде.
Церква з самого початку була з народом, була з нашою українською армією і допомагала, і допомагає до цього дня. Ми не тільки молимось, а ми робимо все можливе для Церкви, для того, щоб захистити нашу українську державу, нашу українську землю і наш український народ.
У жовтні місяці Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій на своєму зібранні вирішила звернутися до Папи Римського, до Вселенського Патріарха, до Патріарха Московського Кирила, до архієпископа Кентерберійського, до Всесвітньої ради Церков, до конференції європейських Церков, до равинів Європи і до керівників мусульман. З чим ми звернулися? Ми просили натиснути на Путіна і на сепаратистів, щоб вони погодилися на визволення вас, наших кращих синів.
Ми дякуємо Богові за вас, що Господь зберіг не тільки ваше здоров’я, а зберіг ваші душі і вашу мужність. Я чув про те, що багато хто із вас хоче повернутися і захищати нашу українську землю. Про що це говорить? Це говорить про ту велику любов до своєї рідної землі, до українського народу і до української держави. Церва була, є і буде з вами і з усім українським народом, і нехай Господь наш Ісус Христос, Який завжди перемагає, допоможе і нам перемогти остаточно агресора, бо правда з нами і ми про це не тільки знаємо, про це знає увесь світ.
Україна миролюбива країна і доказом цього є те, що вона віддала свою ядерну зброю, а агресор, який повинен дотримуватися своїх обіцянок, як гарант нашої недоторканості, – відібрав у нас Крим, хоче забрати Донбас, але нічого не вийде із цього. Чому не вийде? А тому що правда з нами, а там де правда, там Бог, а де Бог там завжди перемога. І тому ми повинні бути впевненими, що перемога за нами. Ми не знаємо через який час, але те, що прийде цей час, ми в цьому впевнені. І тому нехай Господь наш Ісус Христос допомагає всім нам, укріпляє наш дух, нашу любов до Вітчизни, до нашого народу і до нашої української держави.
Слава Ісусу Христу і слава Україні!


cerkva.info