Владика Михаїл разом з духовенством та віруючими Вінницької єпархії взяли участь в урочистостях з нагоди 1030 річниці Хрещення Руси-України

content dsc 9228 127 та 28 липня у місті Києві відбулись святкові богослужіння та Хресний хід з нагоди вшанування Св. рівноап. кн.Володимира Великого та 1030 річниці Хрещення Руси-України.

27 липня увечері Всенічним бдіння у Свято-Володимирському Патріаршому кафедральному соборі розпочались урочисті святкування. 28 липня – звершилась Святкова Божественна Літургія, яку очолив Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, якому співслужив єпископат УПЦ КП, представники Чорногорської Православної Церкви та численне духовенство.
Після завершення Божественної Літургії відбувся традиційний Хресний хід до Володимирської гірки, в якому взяли участь від 65 до 150 тис. вірян.
У Хресному ході взяли участь Президент України Петро Порошенко разом з дружиною Мариною Порошенко, представники Уряду, архіпастирі, багатотисячне духовенство, віряни, воїни та ветерани АТО, волонтери, відомі політичні й громадські діячі, представники культури, науки та освіти, пересічні українці.
Слід відзначити, що вперше, разом з духовенством і вірянами Київського Патріархату у Хресному ході вулицями Києва йшли архієреї та духовенство Української Автокефальної Православної Церкви на чолі з Предстоятелем УАПЦ Блаженнійшим митрополитом Макарієм.

Тут біля пам’ятника Святого Володимира Святійший Патріарх Філарет очолив молебень за створення в Україні Єдиної Помісної Православної Церкви. У святкових богослужіннях взяв участь і Високопреосвященний Михаїл, архієпископ Вінницький і Брацлавський.
Помолитись у цей святковий день у Золотоверхому Києві та взяти участь у Хресній ході прибули духовенство та чисельні віруючі Вінницької єпархії з усіх благочинь.
Богослужіння завершилось многоліттям Його Святості, Президенту, ієрархам, Україні, її владі, війську та всім православним християнам.

Прес-служба Вінницько-Брацлавської єпархії