Більшість українців вважають УПЦ Київського Патріархату справжньою правонаступницею Церкви Київської держави

152% опитаних українців вважають, що саме Українська Православна Церква Київського Патріархату має право вважатися історичною правонаступницею Православної Церкви, утвореної в Київській Русі 1030 років тому. Про це йдеться в опитуванні, яке провела соціологічна група Рейтинг.

Українську Православну Церкву Московського Патріархату правонаступницею назвали 12% українців. 3% респондентів вибрали Українську Автокефальну Православну Церкву, 2% - Руську Православну Церкву, 5% - іншу.
27% опитаних не змогли визначитися в цьому питанні.
Соціологи відзначили, що за 10 років кількість тих, хто вважає, що Українська Православна Церква Київського Патріархату має право вважатися історичною правонаступницею Православної Церкви, утвореної в Київській Русі, збільшилася більше ніж в 1,5 рази.
Найчастіше про правонаступництво УПЦ Київського Патріархату заявляли жителі заходу і центру, жителі сіл.
Також така думка домінує серед вірян УПЦ Київського Патріархату і УГКЦ. Проте більшість віруючих УПЦ Московського Патріархату вважають свою конфесію правонаступницею Православної Церкви.
Опитування було проведено серед двох тисяч респондентів від 18 років і старше методом інтерв'ю з 3-10 серпня 2018 року. Помилка репрезентативності дослідження становить не більше 2,2%.

За матеріалами сайту Liga.net