23-тя річниця інтронізації Святійшого Патріарха Філарета

content dsc 017522 жовтня 2018 року Українська Православна Церква Київського Патріархату відзначає 23-тю річницю інтронізації свого Предстоятеля – Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета.

З нагоди свята у Володимирському кафедральному соборі столиці 20 жовтня відбулося Всенічне бдіння, яке очолив Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у співслужінні єпископату УПЦ Київського Патріархату.
21 жовтня, зранку, у Володимирському соборі відбулася урочиста Божественна літургія. Як і напередодні, Предстоятелю співслужив єпископат Церкви і численне духовенство Києва та інших єпархій України.
Архієпископ Вінницький і Брацлавський Михаїл теж взяв участь у богослужіннях і 20 жовтня, після полієлею на Всенічному бдінні, привітав Його Святість зі святом від імені духовенства та віруючих Вінницько-Брацлавської єпархії, вручивши букет квітів.
Наприкінці літургії було звершено подячний молебень, який очолив Предстоятель Церкви. Завершуючи молебень, Святійший Владика помолився з духовенством та вірними до Всевишнього Бога про визволення України від ворогів та створення в Україні єдиної Помісної Православної Церкви.

Після святкового богослужіння Патріарха Філарета від імені Священного Синоду та всієї повноти Київського Патріархату привітав Патріарший намісник, ректор Київської православної богословської академії, митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній. Владика Епіфаній подарував Його Святості просфору та букет квітів.
До присутніх з подячним словом звернувся Святійший Патріарх Філарет.
Козацьким многоліттям Святійшого Владику привітали Патріаший хор, кліросний хор Володимирського собору, хор Української капели бандуристів Північної Америки ім. Тараса Шевченка, яка у цьому році відзначає свій 100-літній ювілей, на чолі з мистецьким керівником і диригентом Олегом Махлаєм та хор Київської православної богословської академії, які прикрасили цього дня богослужіння своїм співом.

Президент України Петро Порошенко зустрівся з архієреями Української Православної Церкви Київського Патріархату і привітав Предстоятеля УПЦ Київського Патріархату Святійшого Патріарха Філарета з 23-ою річницею інтронізації.
Упродовж дня до резиденції Святійшого Патріарха приходили численні гості з вітаннями та побажаннями Предстоятелю Української Церкви многоліття.

Прес-служба Вінницько-Брацлавської єпархії