Владика Михаїл взяв участь у богослужінні на честь храмового свята Михайлівського Золотоверхого монастиря

content dsc 481221 листопада Православна Церква відзначає Собор Архістратига Божого Михаїла та всіх Небесних Сил безплотних. З нагоди храмового свята Михайлівського Золотоверхого монастиря столиці Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет очолив урочисті богослужіння у головному соборі обителі.

Напередодні, 20 листопада 2018 року ввечері, Предстоятель Київського Патріархату звершив у монастирі Всенічне бдіння. За богослужінням була відслужена Літія, яку очолив намісник обителі архієпископ Вишгородський Агапіт.
Після Полієлею, під час читання канону свята, Патріарх Філарет помазував вірян освяченим єлеєм.

У сам день свята, 21 листопада 2018 року, Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет очолив у Михайлівському соборі святкову Божественну Літургію.
Його Святості співслужили: Патріарший намісник митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній, митрополит Львівський і Сокальський Димитрій, митрополит Білгородський і Обоянський Іоасаф, митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан, архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон, намісник Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря архієпископ Вишгородський Агапіт, архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент, архієпископ Вінницький і Брацлавський Михаїл, архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір, єпископ Кропивницький і Голованівський Марк, єпископ Запорізький і Мелітопольський Фотій, вікарій Київської єпархії архієпископ Макарівський Ізяслав, єпископ Адріан (Кулик).
Окрім єпископату на престольне свято Золотоверхого монастиря зібралося численне духовенство м.Києва, викладачі КПБА у священному сані та інші запрошені священнослужителі, зокрема, і секретар Вінницької єпархії прот.Ігор Сіранчук.
Собор був наповнений богомольцями. Службу прикрасили чудовим співом архієрейський і кліросний хори монастиря.
На запричасному зі словом проповіді до усіх присутніх звернувся насельник монастиря архімандрит Лаврентій (Живчик)
Наприкінці літургії Святійший владика привітав братію та парафіян Золотоверхої обителі зі святом Архістратига Божого Михаїла та всіх небесних сил.
Урочисте богослужіння завершилося хресною ходою навколо Золотоверхого собору, читанням Євангелія та молитви до Архістратига Божого Михаїла, а також святковим козацьким многоліттям за Україну, за її волю, за народ.

За матеріалами cerkva.info