Половина громадян України підтвердили свою приналежність до Православної Церкви України, – опитування

logo pomisna 4-1024x469Помісна Українська Православна Церква (ПЦУ) є найбільшою Церквою України, адже майже 50% громадян нашої держави підтверджують свою приналежність до ПЦУ. Про це свідчать результати всеукраїнського соціологічного дослідження, яке в травні провів Київський міжнародний інститут соціології.

Результати опитування засвідчили, що до Української Православної Церкви себе зарахували 48,8% респондентів. Саме така кількість опитаних дала ствердну відповідь на питання соціологів «До якої конфесії або релігії, якщо така є, Ви себе відносите?» і уточнюючого питання «А до якої саме Православної Церкви Ви себе зараховуєте?» у тому випадку, якщо респондент обирав варіант «Православна Церква».

Загалом, соціологи враховуючи відповіді респондентів на обидва запитання, зафіксували такі результати:
Православна Церква України – 48,8%;
Православна Церква, але без конкретизації Патріархату – 16,3%;
Українська Православна Церква Московського Патріархату – 14,2%;
Українська Греко-Католицька Церква – 8,8%;
Вважають себе атеїстами – 4,3%;
Інші конфесії сумарно назвали 4,9%;
Важко сказати/відмова відповідати – 2,7%.

Варто відзначити, 54,2% українців, незалежно від їхньої конфесійної приналежності, позитивно ставляться до створення Православної Церкви України й надання їй Томосу. Майже 65% населення України переконані, що відмовлятися від Томосу про автокефалію ПЦУ не можна і що нинішніх умов для розвитку незалежної Української Церкви цілком достатньо.
При цьому, не готові відмовлятися від Томосу 77,6% вірян ПЦУ, 40,6% вірян Московського Патріархату, 39,9% “просто православних віруючих”, 73% греко-католиків та 39,4% атеїстів.

Опитування було проведене у період з 12 по 18 травня 2019 року Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) методом CATI (телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера, computer-assistedtelephoneinterviews). Опитано 1200 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим). Вибірка репрезентативна для населення України віком від 18 років. У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, що контролюється українською владою.

Статистична похибка вибірки не перевищує: 2,9% для показників близьких до 50%, 2,5% — для показників близьких до 25%, 1,9% — для показників близьких до 10%, 1,3% — для показників близьких до 5%, 0,6% — для показників близьких до 1% .

pomisna.info