Круглий стіл на тему: «Роль і значення хрещення Київської Русі в подальшому історичному та культурному розвитку держави».

img 0047

23 липня 2013 р. управління культури і туризму Вінницької обласної державної адміністрації, управління у справах національностей та релігій Вінницької обласної державної адміністрації, Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К.А.Тімірязєва та Державний архів Вінницької області у відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва провели круглий стіл на тему: «Роль і значення хрещення Київської Русі в подальшому історичному та культурному розвитку держави».

Участь у заході взяли: Радник Президента України Володимир Зубанов, заступник голови облдержадміністрації Григорій Дерун, начальник управління у справах національностей та релігій облдержадміністрації Ігор Салецький, директор обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Тімірязєва Наталія Морозова, представники інших конфесій, науковці, від Вінницько-Брацлавської єпархії з доповіддю «Роль князя Оскольда у впровадженні християнства на Русі» взяв участь протоієрей Ігор Сіранчук, секретар єпархії, а також прот.Микола Мельник і прот.Роман Петрик.

У своїй доповіді прот.Ігор Сіранчук зокрема зазначив таке: «Запровадження християнства на Русі в середині IX ст. було подією глибоко закономірною, тісно пов’язаною із загальною історичною обстановкою у світі і мало значний вплив на культурно-історичний розвиток східних слов’ян. Поступово почало засвоюватися монотеїстичне світосприйняття, з’являється перша історична хроніка Русі, так званий «Літопис Аскольда», який в основному являв собою ідеологічний документ, покликаний визначити місце Київської Русі у тодішньому світі. Русь мусила насамперед усвідомити своє минуле і чітко визначити власне місце серед інших країн християнського світу. Таким чином, Аскольдове хрещення стало подією широкого міжнародного значення. Незалежно від остаточних наслідків, цей процес не міг не діяти. Інша річ, що хід самого процесу виявився надто складним і тривалим і мусив перейти багато стадій і карколомних рубежів».

img 0047

img 0049

Прес-служба Вінницько-Брацлавської єпархії.