Молитва за захисників України в Літині

201014 0614 жовтня ніколи не було для українців буднем. Споконвіку саме цього дня всі християни славлять Матір Спасителя світу Ісуса Христа, відзначаючи одне з найбільших релігійних свят осінньої пори – свято Покрови Пресвятої Богородиці. Воно символізує зв’язок поколінь, невмирущість героїчних традицій нашого народу і дарує упевненість у тому, що все в Україні буде добре.

Бо над нами – захист Покрови Діви Марії, Матері Божої. Щороку 14 жовтня ми відзначали Покрову Пресвятої Богородиці та День українського козацтва. А ось уже п’ять літ ми святкуємо ще й День захисника України.
Про це на урочистому святкуванні біля Джерела Пресвятої Богородиці говорив настоятель храму Святителя Миколая протоієрей Андрій Грабар. На свято зібралися віряни, щоб вшанувати мужність та героїзм захисників територіальної цілісності України, серед яких були батьки героя АТО Пантелеймона Рожанського, учасник бойових дій на буремному сході Валерій Бурдига, волонтери.
Отець Андрій у супроводі церковного хору відправив службу на честь захисників України біля Джерела Пресвятої Богородиці.
По її закінченні всі учасники святкового дійства перемістилися до пам’ятного знаку, встановленого на честь усіх захисників України, які віддали найдорожче – своє життя за свободу та незалежність рідної Вітчизни, де отець Андрій провів заупокійну літію за загиблими воїнами.
Усіх їх завжди пам’ятатиме українська земля. У жертовній любові вони полягли, показавши приклад високого патріотизму та нескореності людського духу. І правда про їхню звитягу вкарбована золотими літерами в українській військовій історії. Тепер її не зітруть і не перепишуть. Цього вже ніколи не дозволимо ми, українці.

Надія Мальченко