У місті Немирові молитовно вшанували ліквідаторів аварії на ЧАЕС

201214 ChAES 1314 грудня 2020 року, в день пам’яті праведного Фiларета Милостивого, в Україні відзначають День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. У цей день ми вклоняємося перед мужністю, самовідданістю та високим професіоналізмом ліквідаторів. Не дивлячись на відсутність обладнання, інструкцій та досвіду вони робили все, що від них залежало і віддали своє здоров’я та життя заради життів мільйонів інших громадян.

У цей день в Свято-Покровському храмі міста Немирова благочинним Немирівського району, настоятелем Свято-Покровської парафії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) міста Немирова священником Романом Ковальчуком було звершено Святу Божественну Літургію святителя Іоана Золотоустого та молебень до Пресвятої Богородиці.
За богослужінням молились учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції.
За Літургією підносилася молитва про припинення пошесті згубної (епідемії) та було піднесено додаткові прохання за визволення України від нашестя чужинців та за воїнів, які захищають нашу Батьківщину.
Після відпусту священник Роман Ковальчук висловив слова вдячності за проявлений героїзм учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та з благословення Високопреосвященного Михаїла, архієпископа Вінницького і Тульчинського на знак Благословення за щиру працю на користь Святої Церкви Христової та парафії Покрови Пресвятої Богородиці міста Немирова Вінницького-Тульчинської єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) нагородив благословенною архієрейською грамотою Голову Немирівської районної організації «Союз Чорнобиль України» В’ячеслава Печака.
Опісля було звершено панахиду за упокій пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків та тих, хто віддав життя, приборкуючи атомне полум’я, та помер від наслідків Чорнобильської катастрофи.

За матеріалами nemyriv-cerkva.vn.ua