СВЯТО УКРАЇНСЬКОГО КОЗАЦТВА

SAM 0135

Свято Покрови Пресвятої Богородиці найбільш шанували запорізькі козаки, будуючи всюди Покровські храми. Пресвята Богородиця була їх заступницею та покровителькою.

В переддень свята Покрови у село Тростянчик Тростянецького району Вінницької області з’їхались шанувальники козацьких традицій на відзначення Дня українського козацтва. Тут, на могилі січових стрільців, відбулась панахида, також було освячено державні прапори. У церемонії взяли участь благочинний Тростянецького району протоієрей Михайло Торбахевич, протоієрей Михайло Неміш, протоієрей Володимир Осієвський, ієрей Валерій Кушнір та духовенство УГКЦ. Освячення відбулось за участі громади, церковного хору храму Успіня Божої Матері смт. Тростянець, козацького товариства з м.Бершадь. Організаторами свята стали Олег Западнюк, який багато робить для відродження духовності на рідній батьківщині, голова районного товариства УРК Микола Прус та Максим Никонович.
Учасники свята змогли побачити змістовний концерт, підготовлений силами учасників художньої самодіяльності села Тростянчик, у якому взяв участь заслужений артист України, кобзар Тарас Компаніченко

Прес-служба Вінницько-Брацлавської єпаріхї.