Цілюща водиця під покровом Богородиці.

 dsc6328

Ранок 24 червня у понеділок видався ласкавим і сонячним. У другий день зелених свят близько двох сотень православних вірян Літина та сіл району зібралися біля кринички поруч із кулизьким містком на святкове Богослужіння та урочисте освячення в ньому води.

Службу біля альтанки зі статуєю Божої Матері, що покриває криничку своїм омофором провадили священики Української православної церкви Київського патріархату настоятелі храмів з Літина отець Андрій, Селища - о.Василій, Петрика - о.Василій та Івчі - о.Андрій.
Історія кринички біля кулизького містка розпочалася десь близько чотирьох років тому. Одного зі священників жителі прилеглої до кринички вулиці Калініна запросили відслужити молебень про дарування дощу, бо стояла тривала посуха і городина гинула без вологи. Подібні молитви, за традицією, завжди по можливості, звершуються біля джерел. Ось і тоді люди зібралися на спільну молитву до давнього джерела біля кулизького містка. Адже це джерело добре пам’ятали літні люди, які, ще будучи дітьми, пили з нього прохолодну І смачну воду. А коли по вулиці Калініна ще не було криниць, то до цього джерела ходили по воду. Провівши молебень, люди розійшлися додому, а ввечері цього ж дня пішов тихий, рясний життєдайний дощ. Радості вірян та вдячності Богу не було меж. Звісно, у провидіння Боже повірили не всі. Хтось казав, що це простий збіг, інші кепкували, мовляв, підгледіли в Інтернеті, версій було чимало. Після цього випадку про джерельце знову дещо призабули. Але вже за два роки тривала весняно-літня посуха знову зібрала людей у спільній молитві до Бога про милість у дощі. І чи не диво? Ясне небо, спекотне сонце, після молитви вірних перетворилося на дощові хмари. Не минуло й доби після молитви, як пішов дощ. За свідченнями людей, дощ пішов саме в Літині, а в найближчих селах його або не було, або йшов незначний.
Саме після цього випадку люди вирішили, якщо ми ходимо сюди молитися, то необхідно провести благоустрій території навколо джерела, поставити там хрест й облаштувати місцину поруч нього. Коли розпочалися роботи, підходили старші люди, дякували за добре діло, ділилися своїми спогадами відносно цього місця. Також розповідали, що десь тут вони, ще раніше, будучи малими, бачили камінь, на якому був відбиток людської стопи. І одного дня Бог відкрив працівникам це місце, яке виявилося неподалік від джерела. А ще одна поважна жінка Г. О., яка проживає поблизу джерела, розповіла про своє видіння на небі над джерелом Ісуса Христа.
Тож злинула молитва до Господа, щоб було відкрито кому належить ця стопа на камені.
 І сталося.. Одній людині, що перебувала біля кринички, в променях сонця, що пробилися крізь віття дерев, було дано побачити образ Божої Матері з Немовлям, що м`якими рисами проявились на камені. Це засвідчила і сусідка , яка дивувалася побаченому, адже багато літ живе поруч, а цього дива раніше не бачила Свідчать про побачене й інші люди, які приходили і приходять, щоб побачити це диво. Деякі з радості навіть плакали. З`явлення образу Божої Матері супроводжувалось рядом зцілень, про що є багато свідчень. Образ Богородиці проявився у вигляді подібному, як на іконах - Дитина знаходиться на правій руці. Дуже чітко видно цей образ на світлинах, де навіть колір ризи Діви Марії помітно відрізняється блакитним відтінком. І що дуже цікаво - камінь з нерукотворним зображенням виявився поруч зі стопою, хоча каменів у цьому місці є чимало. Це ще одне свідчення про істинність чуда та силу молитви.

foto1
Подібний випадок в історії церкви вже траплявся, коли простий пастух побачив на горі Богородицю, а потім на томі місці на скелі була віднайдена стопа. Так починався Почаїв. З видіння Божої Матері, і також пастухам, розпочалася історія Іосафатової далини (долини хрестів).
Після освячення води в криничці та завершення святкової служби Божої, слова вдячності всім помічникам та спонсорам мовив отець Андрій Грабар. Сердечно пан отець дякував Літинському селищному голові Анатолію Бичку, котрий був присутній на святковій службі, за його допомогу в облаштуванні місця навколо джерела, за те, що організував працівників КП «Комунсервіс» й вони привезли землю, розгорнули та допомогли з благоустроєм території, копали й облаштовували криничку. Особливі слова вдячності були сказані і на адресу невтомного благодійника та депутата обласної ради Мельничука Івана Івановича, який подарував скульптуру Божої Матері та купол, що стали окрасою нашого містечка. Чимало й інших справ удалося зробити вірянам завдяки підтримці місцевих підприємців. Окремі слова подяки мовили й директору цегельного заводу Миколі Остапчуку, Вадиму Собченку, керівнику ТОВ «Бонус-У», керівництву Мапинівського кам’яно-гранітного кар’єру, керівництву та працівникам ВК №123, власникам пилорами та майстерні с. Радянське - Євгену Плахотнюку та Олександру Мельнику, всім жителям найближчих до джерела вулиць, які останній час майже щодня працювали біля кринички та усім небайдужим та добрим людям, що матеріально, а хто - власною працею - допомагали облаштовувати територію навколо кринички. А їх дуже багато.
Щира вдячність - нашому благочинному отцю Михайлу Грабару, який опікується долею багатьох церков району. Хочемо зауважити, що саме отець Михайло самотужки, з відданості Богу, віднайшов матеріал для виготовлення приклонного хреста, який встановлено біля спуску до освяченої кринички.
Своє слово вдячності всім, хто доклав свою працю й сили задля облаштування території навколо кринички, мовив і Анатолій Бичок, Літинський селищний голова.
Після завершення Божественної служби, Освячення води й благословення усіх присутніх вірян, отець Андрій Грабар зазначив «Це джерельце - дарунок Божий усім нам, дітям Божим. Один місцевий поет, захоплюючись його чистотою, назвав це джерельце «Божою сльозинкою». Приймаючи цей Божий дар кришталевої води, принесімо й ми Богу дари: за прохолоду цілющої води - станьмо холодними до гріхів, За те, що Бог нам подарував чисте джерело, подаруймо Богу наші чисті душі й вчинки вдячності - праведне життя та смиренне, добре серце. Як і сказав Христос: «Хто спраглий, нехай іде до Мене і п’є. Хто вірує в Мене, у того, як сказано у Писанні, з утроби його потечуть ріки води живої. Це сказав Він про Духа Святого.» (Іоан. 7;37).
Вислухавши настанови й побажання священика, всі присутні стали в чергу до освяченого джерела за цілющою водою.
Дорогі земляки, відтепер на околиці Літина нас зустрічатиме образ Покрови Божої Матері, яка своїм омофором буде оберігати наше місто, його жителів та гостей від усього злого й недоброго.
Тож бережімо дар Божий!

 

Підготувала Надія МАЛЬЧЕНКО.