6 квітня ікони Божої Матері «Тучна Гора». прп. Захарії, посника Києво-Печерського. Прп. Захарії ченця

Ікона Пресвятої Богородиці «Тучна Гора»
Близько 250-300 років тому ця ікона знаходилася в одному з чоловічих монастирів Твері і подарована була настоятелем Космі Волчанінову в подяку за добре виконані роботи в монастирському храмі. Ця ікона як святиня передавалася з покоління в покоління, але один неблагоговійна онук Косьми виніс постарілу ікону на горище. Його невістка терпіла багато образ від чоловіка і його рідних. У відчаї жінка вирішила покінчити самогубством в порожній лазні. На шляху їй з'явився якийсь монах і сказав: "Куди ти, нещасна, йдеш? Вернися назад; йди, помолись до Божої Матері Тучної Гори - і будеш жити добре і спокійно". Схвильована молода жінка, повернувшись додому, розповіла все, не приховуючи й свого злочинного наміру. Стали розшукувати монаха, але не знайшли його, ніхто окрім неї його не бачив. Сталося це напередодні свята Благовіщення Пресвятої Богородиці. Ікону негайно відшукали на горищі, відчистили від бруду і поставили в будинку на почесному місці. Увечері був запрошений парафіяльний священик, який звершив перед іконою всенічне бдіння, яке з тих пір відбувалося в домі щороку в цей день. Більше півтори сотні років ікона перебувала в родині Волчанінова. Катерина, донька Василя, останнього з роду Волчанінова, вийшовши заміж за Георгія Івановича Коняєва, взяла до себе ікону Матері Божої як найдорожчу спадщину. І в будинку Коняєва перед цією іконою відбувалися молебні та всенічні бдіння 24 березня і 7 листопада (ймовірно, це був день перенесення ікони з монастиря в будинок Косми Волчанінова).
У 1863 році при цвинтарній церкви Смоленської ікони Божої Матері було вирішено влаштувати приділ на честь святителя Тихона і преподобного Макарія Калязинського. Тодішній власник ікони, Георгій Коняєв († 1868, у віці 97 років) побажав передати чудотворний образ Богородиці в храм. Він звернувся до причту з проханням влаштувати ще один приділ для чудотворного образу Матері Божої "Тучна Гора". При цьому він сказав: "Я вважаю найкращим для неї храм Смоленської ікони Божої Матері, тому що місце, на якому побудована церква, за старих часів називалося горою, як найвище місце в місті. На цю гору в колишній час жителі під час повеней зносили своє майно і тут рятувалися самі від погибелі. Нехай же Цариця Небесна - Тучна Гора - спочиває своєю благодаттю на цій горі і покриває всіх тут похованих Своєю милістю ". 15 липня 1866 ікона була перенесена в побудований приділ, який на наступний день був освячений Старицьким єпископом Антонієм.
На іконі Пресвята Богородиця зображена що стоїть на напівкруглому узвишші - гори; на лівій руці Її - Богомладенець з благословляючою правицею. На голові Богоматері корона, а в руці невелика гора, на якій видно верх церкви з куполами і хрестами.

Преподобний Захарія, посник Києво-Печерський
У Печерському монастирі існує розповідь про Захарія, ченця Печерського. Під час ігуменства блаженного Никона два чоловіки з Києва Сергій та Іоанн, побачивши біля чудотворної ікони Пресвятої Богородиці ясне світло, домовилися бути друзями. Перед смертю Іоанн доручив свого неповнолітнього сина Захарію Сергію, дав йому тисячу гривен сріблом і сто гривен золотом для того, щоб він віддав Захарію, як той виросте. Досягнувши 15-літнього віку, Захарій попросив у Сергія свою спадщину. Сергій відповів йому, що його батько все своє багатство роздав бідним і йому нічого не залишив. Захарія просив дати половину або навіть третю частину залишеного йому батьком спадку. Але Сергій відмовив йому. Тоді юнак примусив його поклястися перед чудотворною іконою Пресвятої Богородиці. Сергій погодився і почав неправдиво клястися, що він не брав грошей. Божа Матір не допустила його до ікони, щоб він її поцілував. Тоді Сергій почав кричати і просити: «Преподобні отці, Антонію і Феодосію, не губіть мене, моліться до Пресвятої Діви Марії, щоб помилувала мене». Він сказав, де знаходиться срібло і золото. Посланці принесли закритий ящик. Коли його відкрили, то знайшли там дві тисячі срібних гривен і двісті гривен золотом. Гроші подвоїлися. Захарія віддав усі гроші тодішньому ігумену Іоанну для потреб монастиря, а сам постригся в ченці. Він узяв собі за правило до смерті не їсти нічого вареного й печеного, а лише зерно та овочі після заходу сонця. Мав дар виганяти з людей злих духів. Преподобний у видіннях часто бачив Ангелів з якими і сподобився жити на Небі. Упокоївся в монастирі. Його нетлінні мощі знаходяться в Дальніх печерах . В акафісті всім Печерським преподобним про нього сказано: «Радуйся, Захарію, бо для бісів ти страшним був, а для ангелів співбесідником явився, з ними перед престолом Тройці стоїш».

Преподобний Захарія чернець
Преподобний Захарія чернець за своє особливе піклування про жебраків і подорожніх був прозваний "відкритим". У друкованій Мінеї його пам'ять позначена як "преподобного отця нашого Захарії" - звідси помилковий поділ в месяцеслові Захарії і преподобного Захарії ченця.