4 травня пам'ять Священномученика Януарія, єпископа, і з ним святих мучеників Прокула, Соссія, Фавста, Дісідерія, Євтихія і Акутіона

Священномученик Януарій, єпископ, і з ним святі мученики Прокул, Соссій і Фавст диякони, Дісідерій читець, Євтихій і Акутіон прийняли мученицьку смерть за Христа близько 305 року, під час гоніння імператора Діоклетіана (284-305).
Святителя Януарія схопили і привели на суд до правителя Кампанії (Середня Італія) Тимофія. За тверде сповідання християнської віри святителя кинули в розжарену піч. Але, подібно вавілонським отрокам, він вийшов звідти неушкодженим. Тоді за наказом Тимофія його розтягнули на верстаті і били залізними прутами так, що оголилися кістки.
Серед натовпу, що зібрався були святий диякон Фавст і святий читець Дісідерій, які плакали при вигляді страждань свого єпископа. Язичники здогадалися, що вони християни, і кинули їх у в'язницю міста Путеолах разом зі священномучеником Януарієм. У тій в'язниці перебували ув'язнені раніше за сповідання Христа два диякони, святі Соссій і Прокул, і два мирянина - святі Євтихій і Акутіон.
На наступний ранок всіх мучеників вивели в цирк на розтерзання диким звірам, але звірі не чіпали їх. Тимофій оголосив, що всі чудеса походять від чаклунства християн, але тут же осліп і став благати про допомогу. Лагідний священномученик Януарій помолився про його зцілення, і Тимофій прозрів. Душевна ж сліпота не залишила мучителя, і він, із ще більшою люттю звинувачуючи християн в чаклунстві, наказав відсікти всім мученикам голови за стінами міста († 305).
Християни навколишніх міст взяли тіла святих мучеників для поховання, причому кожне місто взяв по одному, щоб мати свого заступника перед Богом. Жителі Неаполя взяли собі тіло священномученика Януарія. Разом з тілом вони зібрали із землі його кров, яка запеклася. Коли посудину з цією кров'ю поставили на мощі святого мученика, покладені в церкві міста Неаполя, кров розчинилася і зробилася гарячою, як тільки що пролита. Від мощей священномученика Януарія відбувалося багато чудес. Під час виверження Везувію, коли жителі міста молилися священномученику Януарію, лава зупинилася, не дійшовши до міста. Благочестива жінка приклала ікону із зображенням священномученика до померлого сина, і він воскрес.